Monthly Archives: July 2009

>Neredeyim ve ne yapıyorum?

>

   Belli dönemlerde insan hayattaki yerini sorgulamaya başlar. Genellikle bu uzun süren ve pek çok fırsatın kaçtığını düşüneceğimiz fırsatlar ile dolu olur. Bazılarımız bunu belirli bir yaşa geldikten sonra düşünürler makul olarak. Kendim olarak düşündüğümde daha 21 yaşında hayatın yüzde kaçını tamamladığımı bilmesem de çok fazla bir oranda olmadığını biliyorum. Bu sorgulamayı bu kadar erken bir yaşta yapma gereğini ise 1. sınıfta üniversitemize gelen Pardus geliştiricileri ile olan seminerlerde düşündüğüm ( belirlediğim )  hedefe giderek yaklaştığımı düşünmem. Tabiki bunun için kısa bir özet ile beraber hedefimden bahsetmeye başlasam daha bir aydınlatıcı olur herhalde. 🙂
    Comu de geleneksel olarak düzenlenen özgür yazılım günlerinde Pardus geliştiricilerini dinlerken “Vay adamlar nasıl yapmışlar, helal olsun gerçekten güzel işler peşinde koşuyorlar. Acaba bilgisayar mühendisliğinde okuyoruz geliştiricler kadar olabilecek miyiz acaba?” diye düşünceler geçiyordu aklımdan. Sonra neden olmasın ki dedim. Sadece meraklı ve sabırlı olmak ile başarılamayacak iş yoktur diyerekten özgür yazılıma ve Pardus’a sevgimi ilgimi artırdım.
   Ve bugün şimdi ydu de staj yapıyorum sayın Ali Erdinç Köroğlu himayesi altında. 31 temmuz da ( herhangi bir sorun olmazsa eğer ) bitecek ve 2. stajım için istanbula oradan da gebzeye geçeceğim. 20 iş günü boyunca da Pardus içerisinde bulunacağım. Gayet heyecan verici ve benim için bi hedefe yaklaştığım duygusunun gittikçe üst düzeylere doğru yükselme gösterdiği günleri yaşıyorum.